Garážová vrata - typy

Garážová vrata - typy

24. 4. 2012, 12:22

Při pořizování garáže nejdříve přemýšlíme o její využitelnosti. Dále o její velikosti. Ale jedna z nejdůležitějších věcí na garáži je vjezd a to konkrétně garážová vrata. Tím najednou pokryjete několik vlastností jako je estetika, bezpečnost a funkčnost. Vrata jsou vyráběna v nejrůznějším provedení, zahrnující jak styl, tak i barvu v které se meze nekladou.

Garážová vrata - typy

Garážová vrata jsou v dnešní době velmi rozšířená, zejména díky estetickému vzhledu a také díky pohodlnosti použití dálkového ovládání. Platí pravidlo, že čím větší dům, tím větší garáž. Vrata si lidé pořizují hned z několika důvodů. Jedním je již zmiňovaný vzhled, který dodá jak garáži, tak i celému objektu kouzlo.

Dalším důvodem je bezpečnost. Materiály a konstrukce, z kterých se garážová vrata vyrábějí, jsou daleko bezpečnější, než ty které známe z dřívější doby. Tepelná izolace je kladná vlastnost, která nám ušetří náklady za energii, je-li garáž vytápěna. V neposlední řadě nesmíme zapomenout na možnost ovládání vrat přes dálkové ovládání, které je velmi oblíbenou záležitostí.


Proč si pořídit garážová vrata máme za sebou, teď nás čeká vyřešit jaký typ pořídit. Existují 4 základní typy vrat. Jedním z nejoblíbenějších typů jsou výklopná vrata. Jde o jednoduchý systém výklopného křídla, za účasti lidské síly, pomocí vyvažovacích pružin. Tyto vrata se používají zejména u garáží, kde nedochází k vytápění, protože na vratech se nepoužívá izolace. Sekční garážová vrata zajíždí pod strop garáže, pomocí stropního elektromotoru. Vrata lze ovládat ručně nebo pomocí dálkového ovládání. Vrata tvoří jedno křídlo, tvořené několika sekcemi podle výšky garáže. Sekce jsou vůči sobě pohyblivé, aby došlo k zasunutí vrat do garáže.

Rolovací garážová vrata fungují na podobném principu jako okenní rolety.
Rolovací vrata se používají u garáží s nízkým stropem.
Tažená garážová vrata jsou tažená bud´ pod strop nebo do stran. Křídlo je vyrobeno z jednotlivých lamel, které se pohybují v jednotlivých drážkách. Vrata lze také vybavit okenními nebo dveřními prvky. Při zavřených vratech můžete bez problémů procházet speciálními dveřmi ve vratech. To je využitelné zejména v zimním období, když uvnitř topíte.


Garážová vrata


Více informací na téma garážová vrata naleznete na stránkách společnosti Altoma.
Zobrazení: 176065 Hodnocení:


diskuze
Počet komentářů: 0

Poslední diskuze
Článek: Garážová vrata Altoma Datum posledního komentáře: 7.1.2012
Článek: Garážová vrata - nároky Datum posledního komentáře: 27.2.2012
Článek: Garážová vrata Praha Datum posledního komentáře: 27.2.2012
Článek: Garážová vrata - sekční Datum posledního komentáře: 2.2.2018
Nejkomentovanější
Článek: Garážová vrata Praha Počet komentářu: 10
Článek: Garážová vrata - sekční Počet komentářu: 10
Článek: Garážová vrata Altoma Počet komentářu: 7
Článek: Garážová vrata - nároky Počet komentářu: 6